Літопис

Дошкільний заклад №1, що розташувався на вулиці Шкільній, 26 був побудований Іршавським абразивним заводом, відкрився 10 липня 1984 року. На час відкриття у дитсадочку почало функціонувати 7 груп.

Дитячим  сміхом заповнився садок і почав своє життя. Відкрила садочок чарівна, молода та енергійна завідуюча – Пилипко Оксана Іванівна, яка очолила великий колектив, що налічував 57 трудових кадрів.

Перше, за що взялися працівники – це упорядкування території дошкільного закладу. А працювати було над чим: великі розриті ями, болото, відсутність дерев та кущів. А далі почали влаштовувати затишок у групах.

Працювали всі, допомагали й батьки. І ось вже впорядковані доріжки, висаджені кущі та квіти, забуяли деревця молодого саду.

12 років віддала Оксана Іванівна разом зі своїми співробітниками всю свою енергію та материнське тепло цьому закладу.

На святі завідуюча О.І.Пилипко приймає коровай від вихованців дитсадка.

"Справжні моряки"

"Ми любимо квіти"

Батьківські збори в дитсадку

Свято Букварика

На початку 90-х років пройшло скорочення груп до 3-х у зв’язку із зменшенням кількості дітей, під скорочення потрапила також частина педагогів і обслуговуючого персоналу. Кількість дітей з кожним роком все зменшувалась і зменшувалась.

З листопада 1996 року дошкільний заклад очолила Токар Любов Василівна. За 6 років своєї праці вона зберегла затишок і тепло цієї оселі. Весь свій час вона дарувала любов і щирість для маленьких сердець і  для тих, хто з ними працював.

У зв’язку з підвищенням рівня народжуваності, кількість дітей поступово збільшувалась. І у вересні 2001 році було відкрито 4-ту групу, для 21 дитини ясельного віку відкрилися двері, яка отримала назву група  «Калинка».

У лютому 2002 році дошкільний навчальний заклад переданий у комунальну власність Іршавської міської ради.

У листопаді 2002 року відбулися зміни – завідувачкою ДНЗ було призначено Продан Любов Василівну, яка починала свою роботу з перших днів існування закладу на посаді медичної сестри, а згодом – вихователя. За час її роботи завідувача дитячий заклад продовжував відновлюватися.

1 квітня 2008 року було відкрито 5-ту групу для дітей раннього віку, поріг затишної групової кімнати переступило 22 малюків. Група отримала назву  «Ромашка».

1жовтня 2010 року почала функціонувати 6-та група. 22 дитини молодшого дошкільного віку були охоплені обов’язковою дошкільною освітою. Група отримала назву  «Дзвіночок».

В 2012 році керівництво закладом прийняла Мелай Світлана Михайлівна, яка   пропрацювала в колективі 23 роки і саме їй було запропоновано очолити дошкільний навчальний заклад №1.

У цьому ж році була подана проектна заявка Громадською організацією «Перехресні зв’язки» у партнерстві з Іршавською міською радою та підтримана Представництвом Європейського союзу в Україні. Тож  дошкільний заклад отримав грант із загальною сумою фінансування 92 тис. євро і   було проведено реконструкцію, а саме: замінено вікна та двері, зроблена теплова ізоляція фасаду будівлі, замінена система опалення, встановлені сонячні колектори для підігріву води, проведено ремонт даху.

6 березня 2014 року у переддень Міжнародного жіночого дня  відбулося урочисте відкриття 7-ї  групи для  20 малят ясельного віку.

У  дошкільному закладі святкували як годиться. Пісні-вітання від вихованців старшої групи, символічна червона стрічка та подарунки,   нагородами міської ради   було відзначено - завідуючу ДНЗ Світлану Мелай, помічника вихователя Наталію Кебелеш та завгоспа Ганну Палюх. Група отримала назву «Метелик».

Безумовно, за 30 років садочок змінився: він став кращим, модернізованішим, сучаснішим. Та головним є те, що дошкільний заклад прагне бути тим місцем, де діти завжди можуть фізично розвиватися, зміцнювати здоров’я, реалізовувати свої здібності, товаришувати, весело і щасливо жити. В наш садочок приводять своїх діточок вже наші випускники. Ми з гордістю і радістю зустрічаємо наш ювілей-30 річчя  садочка і з впевненістю дивимося у майбутнє наших вихованців.